Okolica

ZAPORA

 

Zapora na Łomnicy to wyjątkowe miejsce w Karpaczu, jedna z głównych atrakcji miasta, a także wspaniały przykład zapanowania nad żywiołem. Górski charakter rzeki przez długi czas był utrapieniem dla mieszkańców, czego przykładem może być powódź, która w 1897 roku zniszczyła mosty, ulice, domy, a nawet nasyp kolejowy. Obecnie w pobliżu zapory znajduje się kawiarnia, a zalew oferuje możliwość kąpieli, wypożyczenia kajaków bądź rowerów wodnych.

ŚNIEŻKA

 

Śnieżka to najwyższy i najbardziej rozpoznawalny szczyt Karkonoszy. Góruje nad okolicą na wysokości 1602 m n.p.m., a jej cechą charakterystyczną jest niezwykle surowy klimat – średnio przez 200 dni w roku temperatura spada tam poniżej zera. Królowa Karkonoszy bywa również kapryśna i często tonie w chmurach, a wiatry często przekraczają tam prędkość 30 m/s. Niemniej jednak, pomimo tak niekorzystnych warunków jest to miejsce, które jak magnes przyciąga turystów.

KOŚCIÓŁ WANG

 

Świątynia Wang to z pewnością jedno z najważniejszych miejsc w Karpaczu. Co roku miejsce to odwiedza ponad 100 tys. osób. Została wybudowana w XII wieku w południowej Norwegii, w miejscowości Vang, a ciekawostką jest to, że do jej budowy nie użyto metalowych gwoździ, a wszystkie połączenia powstały z wykorzystaniem drewnianych złączy ciesielskich! Jak to się stało, że ta wyjątkowa budowla znalazła się w sercu Karkonoszy? Odwiedźcie to miejsce i przekonajcie się sami!

MUZEUM ZABAWEK

 

Jest takie wyjątkowe miejsce w Karpaczu, które zaciekawi zarówno dzieci jak i dorosłych. To Muzeum Zabawek, w którym można podziwiać kolekcję lalek i zabawek z całego świata. Na odwiedzających czeka tam ponad 2000 eksponatów, pochodzących głównie z prywatnego zbioru Henryka Tomaszewskiego – twórcy Pantomimy Wrocławskiej. Dodatkową atrakcją Muzeum jest sala kolejnictwa, w której króluje wagon towarowy o długości 3 metrów! Są tam również kasa biletowa oraz miniatury kolejek – to miejsce zachwyca nie tylko najmłodszych turystów!

CAŁOROCZNE LODOWISKO

 

Całoroczne lodowisko w Karpaczu to nie lada atrakcja, zwłaszcza, że jazda na panelach syntetycznych niewiele różni się od ślizgania po naturalnym lodzie. Ma za to same zalety m.in. brak ryzyka pomoczenia ubrań, a także oraz mniejszy poślizg, który ma znaczenie szczególnie dla początkujących sportowców. Tafla lodowiska to 600 m2, dzięki czemu może pomieścić nawet 100 – 120 osób, dodatkowo namiot jest bajecznie oświetlony i profesjonalnie nagłośniony, więc szczególnie wieczorami panuje tam magiczna atmosfera.

ZAPYTAJ O

DOSTĘPNOŚĆ

Formularz